همایش بزرگداشت «مجاهدان در غربت» در دامغان برگزار می‌شود ۱۳۹۷/۰۸/۱۱ | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانهمایش بزرگداشت «مجاهدان در غربت» در دامغان برگزار می‌شود ۱۳۹۷/۰۸/۱۱

همایش بزرگداشت «مجاهدان در غربت» در دامغان برگزار می‌شود
   ۱۳۹۷/۰۸/۱۱

Image result for ‫همایش بزرگداشت «مجاهدان در غربت» در دامغان برگزار می‌شود‬‎
دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت «مجاهدان در غربت» از برگزاری این همایش همزمان با شب شهادت امام رضا(ع) با قرائت پیام تولیت آستان قدس رضوی در دامغان خبر داد.
محمد سالاریان در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، با بیان اینکه آیین «مجاهدان در غربت» برای سومین سال پیاپی در دامغان برگزار خواهد شد، بیان داشت: این آیین با هدف تجلیل و تکریم از حماسه آفرینان و مجاهدان که در غربت با شیاطین زمان در خفقان جامعه شان به خصوص در کشورهایی مانند نیجریه، یمن، بحرین، فلسطین، لبنان، میانمار و...مبارزه می‌کنند، برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این آیین گرامیداشت، روز چهارشنبه ۱۶ آبان ماه سال جاری و همزمان با شب شهادت امام هشتم، به میزبانی دانشگاه دامغان برگزار می‌شود، افزود: در این آیین از ۱۴ نفر از مبارزان کشورهای اسلامی تقدیر و تندیس ویژه آستان علی بن موسی الرضا(ع) به آنها اهداء خواهد شد.
دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت آیین «مجاهدان در غربت» گفت: در دوره پیشین این همایش بزرگ، ۸۵ نفر از اندیشمندان و فرهیختگان ۲۸ کشور جهان، مقامات لشگری و کشوری و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از کشور لبنان، سوریه و نیجریه حضور داشتند و امسال نیز شاهد حضور مهمانان داخلی و خارجی خواهیم بود.
سالاریان توضیح داد: این آیین با همکاری آستان قدس رضوی، مجمع جهانی اهل بیت(ع)، جامعه المصطفی العالمیه، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، معاونت بین‌الملل بسیج، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) و بسیج سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.