مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع): فضای اقتصادی به تسخیر تفکر واداده در برابر غرب در آمده است ۱۳۹۷/۰۷/۲۰ | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانمسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع): فضای اقتصادی به تسخیر تفکر واداده در برابر غرب در آمده است ۱۳۹۷/۰۷/۲۰

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع):
فضای اقتصادی به تسخیر تفکر واداده در برابر غرب در آمده است
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: ما توانایی ساخت موشک‌های پیشرفته و پهپادهایی در کلاس جهانی داریم اما چرا نمی‌توانیم صنایع ساده خود را پیشرفت دهیم؟ این به دلیل آن است که فضای اقتصادی کشور به تسخیر یک تفکر واداده در برابر غرب در آمده است.
نوید عمیدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: قریب به دو سال است که دولت با پذیرش پیوستن به لوایح چهارگانه موسوم به FATF بار دیگر و پس از تجربه‌ شکست‌خورده برجام، به جای کار جهادی و تدبیر امور اقتصادی کشور، حل مشکلات اقتصادی را به سازش با غرب گره زده است. وی گفت: بگذارید صریح بگویم! آقایان غرب‌زده برای پیشبرد اهداف خود دائم دم از خستگی ملت ایران می‌زنند. آری ملت ایران خسته شده‌اند اما نه از ایستادگی و مقاومت که از بی‌عرضگی و بی‌تدبیری شما.
به گزارش فارس، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) اظهار داشت: اخیراً یکی از این لوایح موسوم به CFT با فشار بسیار زیاد دولت‌مردان به نمایندگان جهت تصویب در مجلس در دستور کار قرار گرفت و تصویب شد. عمیدی گفت: این اتفاقی است که نه‌تنها باعث بهبود اوضاع کشور و وضعیت اقتصادی نمی‌شود بلکه باعث فلج شدن اقتصاد کشور به جهت مطلع شدن دشمن از اطلاعات تجاری مملکت و نیازهای محرمانه مردم می‌گردد و از همین رو راه دور زدن تحریم‌ها را در دوران جنگ اقتصادی به کلی مسدود می‌کند. آقایان دولتی و برخی مجلسی‌ها ادعا می‌کنند که در صورت نپیوستن به این لایحه اوضاع اقتصادی سخت‌تر می‌شود. دروغ می‌گویند! شبیه آنچه در برجام گفته شد و تحریم‌ها به کلی برداشته نشد.
وی اظهار داشت: بیش از دو سال است که از امضای آقای طیب‌نیا و آن شخص امنیتی دولتی برای پذیرفتن اکشن پلن FATF می‌گذرد و اکثریت آن اجرا شده است. چرا تاکنون اتفاق مثبتی در وضعیت معیشتی مردم رخ نداده است بلکه اوضاع بدتر هم شده است؟ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) بیان داشت: بارها از موافقان دولتی و نمایندگان مجلس درخواست شد تا دلایل موافقت خود را در مجامع علمی و دانشگاهی بیان کنند اما تا همین امروز حتی یک نفر نیز حاضر به پذیرش این مسئله نشده است. در این چند ماه تنها با برچسب‌زنی و هوچی‌گری‌های رسانه‌ای سعی در تخطئه مخالفان داشتند اما دریغ از حتی یک استدلال منطقی. عمیدی گفت: این افراد به قدری وقیح‌اند که رسماً نمایندگان را جهت‌دهی کرده و در هنگام رأی‌گیری بارها از کرسی ریاست مجلس اعلام می‌کنند که رأی نمایندگان مخفی خواهد ماند و این‌گونه گرا می‌دهند که نمایندگان نگران مسئولیت رأی‌شان نباشند و با خیال راحت کارشان را بکنند. این فعال دانشجویی تاکید کرد: اینان به صورت کاملاً مداخله‌جویانه آراء نمایندگان را مدیریت می‌کنند و به هنگام رأی‌گیری اعلام می‌کنند که دولت و مجلس موافقت دارند و با این حرکت نمایندگان را ترغیب می‌کنند که به این لوایح استعماری رأی مثبت بدهند؛ لوایحی که از رهبری گرفته تا مراجع عظام تقلید تا نخبگان علمی جامعه و اساتید همه با آن اعلام مخالفت کرده‌اند و در سراسر کشور نیز مردم تجمعات اعتراضی نسبت به این لوایح برگزار کرده و طومار مخالفت امضا کرده‌اند. وی گفت: در چند روز گذشته، ما در حالی شاهد تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم یا همان CFT بودیم که به اصطلاح نمایندگان مردم در گذشته نزدیک، طرح‌هایی مانند شفافیت آراء نمایندگان، نظارت بر نمایندگان مجلس و مبارزه با قاچاق کالا و ارز را رد کرده بودند اما امروز برای منافع سیاسی خود در دوران جنگ اقتصادی، نظام مالی کشور را برای دشمنان شفاف کردند. عمیدی اظهار داشت: آقایان نمایندگان مجلس! ترس از افشای رأی و نظر شما در مجلس را باور کنیم یا سینه‌چاکی برای شفافیت اطلاعات محرمانه مملکت را؟ با صدای بلند اعلام می‌کنیم که نتیجه این ‌اشتباهات مکرر در این شرایط تحریم چیزی نیست جز تنگ‌تر شدن سفره مردم و سخت‌تر شدن اوضاع معیشت‌شان. مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: در نمایشی که در روز یکشنبه ریاست محترم مجلس آقای لاریجانی اجرا کرد تا به هر نحوی این لایحه استعماری رأی بیاورد وزیر محترم خارجه چشم در چشم نمایندگان و ملت اذعان کرد که هیچ‌گونه تضمینی جهت بهبود اوضاع با قبول این لایحه نمی‌دهیم. برجامی که فریاد می‌زدند امضای کری تضمین است و رئیس‌جمهور محترم فرمود من تضمین می‌دهم، این شد وای به حال این لوایح! استدلال آقای ظریف تنها یک مسئله بود و آن اینکه با تصویب نکردن این لایحه بهانه‌ای به دست آمریکایی‌ها می‌دهیم.
وی بیان داشت: یا عجبا که امروز وزیر خارجه ما در خوش‌بینانه‌ترین حالت نه‌تنها با سخنان امام خمینی(ره) که با سخنان رهبر معظم انقلاب نیز آشنا نیست. آقای ظریف در برابر استدلال شما تنها قسمتی از صحبت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی حضرت روح‌الله کافی است.
عمیدی افزود: امام خمینی(ره) در پیام پذیرش قطعنامه که آن هم با تحمیل برخی از همین آقایان خسته از جهاد پذیرفتند فرمودند: «نکته مهمى که همه ما باید به آن توجه کنیم و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخواران تا کىْ و تا کجا ما را تحمل مى‏کنند و تا چه مرزى استقلال و آزادى ما را قبول دارند. به یقین آنان مرزى جز عدول از همه هویت‌ها و ارزش‌هاى معنوى و الهی‌مان نمى شناسند...آرى، اگر ملت ایران از همه اصول و موازین اسلامى و انقلابى خود عدول کند و خانه عزت و اعتبار پیامبر و ائمه معصومین- علیهم‌السلام- را با دستهاى خود ویران نماید، آن وقت ممکن است جهانخواران او را به عنوان یک ملت ضعیف و فقیر و بى‏فرهنگ به رسمیت بشناسند؛ ولى در همان حدى که آنها آقا باشند ما نوکر، آنها ابرقدرت باشند ما ضعیف؛ آنها ولىّ و قیّم باشند ما جیره‌خوار و حافظ منافع آنها» مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) اظهار داشت: لازم است تا به ملت ایران اعلام کنیم که نتیجه راهبرد بهانه زدایی آقایان، متهم شدن دوباره جمهوری اسلامی به پولشویی توسط خزانه‌داری آمریکا در روز پنج شنبه شد. به بهانه ناراحت نشدن دشمنان اول و آخر این مملکت منافع و مصالح ملی را زیر پا می‌گذارند. وی گفت: مردم ایران شاهد اقتدار و قدرت‌نمایی سپاه پاسداران و ارتش مقتدر ایران در فضای نظامی هستند اما این سؤال را از مسئولین دارند چرا مانند فضای نظامی نمی‌توانیم در فضای اقتصادی کارا و مقتدر عمل کنیم؟ ما توانایی ساخت موشک‌های پیشرفته و پهپادهایی در کلاس جهانی داریم اما چرا نمی‌توانیم صنایع ساده خود را پیشرفت دهیم؟ این به دلیل آن است که فضای اقتصادی کشور به تسخیر یک تفکر واداده در برابر غرب در آمده است. عمیدی یادآور شد: تفکری که بارها از ابتدای انقلاب شکست خورد اما باز هم در ساختار و ارکان دولت‌ها و حتی مجلس رخنه می‌کند. مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام‌صادق(ع) خاطرنشان کرد: امروز دیگر فرصت امتحان نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پایان رسیده است و متأسفانه جز 120 نفر از نمایندگان که زیر بار پذیرش آن معاهده ننگین نرفته‌اند و حاضر به شفافیت رای خود نیز شدند، سایر نمایندگان و هم چنین ریاست مجلس از این آزمون سربلند بیرون نیامدند.