مراسم بزرگداشت روزروستا وعشایر در شهرستان چایپاره | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانمراسم بزرگداشت روزروستا وعشایر در شهرستان چایپاره

 
مراسم بزرگداشت روزروستا وعشایر در شهرستان چایپاره

به گزارش چورس روستای تاریخی و گردشگری، مراسم بزرگداشت روزروستا وعشایر در شهرستان باحضور محمدی ایروانلو فرماندار، بخشداران بخش مرکزی ،حاجیلار، دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای چایپاره در سالن جلسات فرمانداری برگزارشد.

بنا به این گزارش محمدی ایروانلو ضمن تبریک روز روستا وعشایر به تمامی روستائیان در رابطه با تعریف روستا گفت: روستا بخش بزرگی از نظام اجتماعی و جمعیتی کشور است که در تمام شئون اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشور تاثیرگذار است و در صورتی که به روستاها رسیدگی کافی نشود امکان توسعه پایدار وجود نخواهدداشت.وی در ادامه گفت، اگریک مقدارمنصفانه به روستاها نگاه کنیم میبینیم که اصلا قابل مقایسه با قبل ازدوران انقلاب اسلامی نیستند و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نگاه متفاوتی به روستاها داشته وباعث آبادانی ورونق روستاها گردیده است. والبته هنوز هم مطالباتی در روستا است که باید به آنها هم رسیدگی کرد.

فرماندار چایپاره  در ادامه این همایش گفت: درحال حاضر می بینیم که خدمات ارزنده ای به روستاها داده شده است خصوصا بعد از به‌وجود آمدن شوراها در روستاها، شوراهای روستا که بدون هیچ چشم داشتی نسبت به آبادانی روستاهای خود تلاش می کنند و معتقدم که شوراهای روستا با وجود اعتبار کم نسبت به شوراهای شهری موفق بوده اند و  میبینیم که دهیاران و شوراهای روستا با دست خالی و از طریق مشارکت‌های مردمی طرحهای مهمی را در سطح روستاهای شهرستان انجام داده‌اند. وافرادی که شورا ودهیار را نقد می کنند باید منصفانه برخورد کنند.

دکتر محمدی در ادامه به مهاجرت روستائیان به شهرها اشاره و گفت: مشکل بزرگ ما، مهاجرت روستائیان به شهرها است که این آمار در چایپاره، ٥٩ درصد شهرنشینی و ۴١ درصد روستا نشینی رسیده  است و این امرباعث افزایش حاشیه نشینی شهرگردیده است، خوشبختانه در دولت تدبیر وامید در بحث اشتغال روستائی کارهای اساسی صورت گرفته است که میتوان به اشتغال پایدار روستائی اشاره کرد که شهرستان چایپاره در جذب اعتبارات پایدار روستائی مقام اول استان را دارد. و تمامی تلاش خود را خواهیم کرد تا  با ایجاد اشتغال پایدار روستائی و درآمد ثابت برای روستائیان از مهاجرت آنان به شهرها جلوگیری کنیم.

محمدی ایروانلو در پایان خاطر نشان کرد: بخشداران کارگروه‌های ویژه ای  با همکاری ادارات جهاد کشاورزی و اداره صنعت معدن و تجارت و همکاری دهیاران و شوراهای روستاها تشکیل بدهند تا طرح‌های اشتغال‌زایی و فرصت های که در روستاها می تواند باشد را جمع بندی کنند تا جوانان روستاها بتوانند از این تسهیلات جهت اشتغال زائی استفاده کنند.

درپایان با اهدای لوح وجوایزی از دهیاران وشوراهای منتخب  شهرستان تقدیر بعمل آمد.