شکست واشنگتن در زمین‌گیر کردن پروازهای بین‌المللی ایران / 2 سکوی فازهای گازی ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی وارد مدار تولید می‌شود ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانشکست واشنگتن در زمین‌گیر کردن پروازهای بین‌المللی ایران / ۲ سکوی فازهای گازی ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی وارد مدار تولید می‌شود ۱۳۹۷/۰۹/۰۶

شکست واشنگتن در زمین‌گیر کردن پروازهای بین‌المللی ایران
   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶

Image result for ‫شکست واشنگتن در زمین‌گیر کردن پروازهای بین‌المللی ایران‬‎
یک هفته پیش از وضع دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، شرکت ایران‌ایر ۱۱ پرواز بین‌المللی داشت. اکنون با گذشت دو هفته از آغاز تحریم‌های دولت ترامپ تعداد پروازهای بین‌المللی ایران‌ایر به ۱۳ عدد رسیده است.
وال استریت ژورنال گزارش داد، یک هفته پیش از وضع دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، شرکت ایران ایر 11 پرواز بین‌المللی داشت. اکنون با گذشت دو هفته از آغاز تحریم‌های دولت ترامپ که صنعت هوانوردی ایران را نیز شامل می‌شود، تعداد پروازهای بین‌المللی ایران‌ایر به 13 پرواز رسیده که از جمله می‌توان به‌مقصدهایی چون پاریس، لندن، هامبورگ و دوحه ‌اشاره کرد.
شکست تحریم‌های آمریکا در توقف فعالیت بین‌المللی شرکت ایران‌ایر نشان‌دهنده چالش پیشِ‌روی دولت ترامپ برای منزوی ساختن ایران جهت فشار بر این کشور است.
آمارهای مؤسسات معتبر رصد پروازهای بین‌المللی از جمله فلایت رایدر24 نشان می‌دهد که تعداد بسیار معدودی از کشورهای جهان از جمله متحدان اروپایی دولت آمریکا برای متوقف کردن پروازهای بین‌المللی شرکت ایران‌ایر تلاش کرده‌اند.
بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا که وظیفه نظارت بر پرواز هواپیماهای مسافربری در کشورهای عضو را به‌عهده ‌دارد اعلام کرده که کشورهای این اتحادیه و سازمان ملل متحد هیچ‌گونه تحریم جدیدی را علیه شرکت ایران‌ایر و ناوگان هوایی آن اعمال ننموده‌اند.
سخنگوی کمیسیون اروپا در این خصوص اظهار داشت: «از نظر ما پرواز هواپیماهای شرکت ایران‌ایر به‌مقصدهای اروپایی منع قانونی ندارد. اتحادیه اروپا تحریم‌های فراسرزمینی دولت آمریکا را به‌رسمیت نمی‌شناسد». مقامات دولت آمریکا شرکت‌های طرف همکاری با ایران را به وضع مجازات‌های سنگین تهدید کرده‌اند.

   2 سکوی فازهای گازی ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی وارد مدار تولید می‌شود

Image result for ‫2 سکوی فازهای گازی ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی وارد مدار تولید می‌شود‬‎
مجری طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس‌ جنوبی با اشاره به راه‌اندازی دو سکوی این فازهای گازی تا پایان دی ماه گفت: با وارد مدار شدن سکوهای گازی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز ترش در زمستان از این سکوها تولید می‌شود.
به گزارش تسنیم، فرهاد ایزدجو در جمع خبرنگاران درعسلویه با اشاره به پیشرفت 92 درصدی فازهای گازی بخش‌های فراساحلی و پالایشگاهی 22 تا 24 پارس جنوبی اظهار داشت: با وارد مدار شدن سکوهای دو گانه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی روزانه یک‌میلیارد فوت مکعب گاز ترش از موقعیت مخزن پارس جنوبی در خلیج فارس برای تأمین سوخت زمستانی کشور برداشت می‌شود.
وی، از راه‌اندازی دو سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی تا پایان دی ماه خبرداد و افزود: میزان پیشرفت طرح توسعه فازهای 24-22 پارس جنوبی در هر دو بخش فراساحلی و پالایشگاهی 92 درصد است.
مجری طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس‌جنوبی پیشرفت بخش پالایشگاهی این فازها را  93/4 درصد دانست و تصریح کرد: پیشرفت سکوهای گازی94 درصد، حفاری چاه‌های دریایی 87 درصد و خطوط لوله انتقال گاز از دریا به خشکی 91 درصد است.
ایزدجو  از تکمیل حفاری چاه‌های گاز فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: عملیات حفاری شش حلقه چاه برای هر یک از سکوهای گازی این بخش شامل دو سکوی 22 و 24A، تکمیل شده است.
وی تکمیل عملیات مشبک کاری چاه‌های سکوی فاز 22 پارس جنوبی را مورد اشاره قرار داد و گفت: با برنامه‌ریزی عملیات راه‌اندازی نخستین عرشه دریایی فاز 22 پارس جنوبی با استفاده از شناور ابوذر 1200 آغاز و پیش‌بینی می‌شود دریافت گاز ترش از موقعیت سکوی اصلی 22 در نیمه نخست دی ماه آغاز شود.
مجری طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس‌جنوبی بیان کرد: با اتمام عملیات مشبک کاری چاه‌های گازی موقعیت سکوی فازهای یاد شده در چند روز آینده، عرشه دریایی 24A آماده بارگیری و انتقال به موقعیت دریایی خود در خلیج فارس می‌شود.
ایزدجو افزود: با بهره‌برداری از سکوی اقماری 24A تا پایان دی ماه روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز ترش در زمستان  از فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی تولید می‌شود.
وی از اتمام  عملیات خطوط لوله انتقال گاز ترش از سکوی اقماری 24A  به سکوی اصلی 22 و انتقال گاز از سکوی اصلی22 به پالایشگاه این طرح خبرداد و تصریح کرد: مراحل اتصال نخستین خط لوله دریایی این طرح به پالایشگاه فاز 24-22 به اتمام رسیده و پس از راه‌اندازی سکو به بهره‌برداری می‌رسد.
مجری طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس‌جنوبی با بیان اینکه ردیف‌های اول و دوم شیرین‌سازی گاز پالایشگاه فاز 24-22 در مدار تولید قرار دارند خاطرنشان کرد: پس از راه‌اندازی دو سکوی یادشده، دریافت گاز ترش از فازهای 6، 7 و 8 قطع و پالایشگاه، گاز ترش سکوهای 22 و 24A  را دریافت می‌کند.