سردار حاجی زاده: ابتدای انقلاب در واردات تسلیحات نظامی تحریم بودیم امروز در صادرات آنها / برگزاری نمایش هوایی هواپیماهای نیروهای مسلح در جزیره کیش ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانسردار حاجی زاده: ابتدای انقلاب در واردات تسلیحات نظامی تحریم بودیم امروز در صادرات آنها / برگزاری نمایش هوایی هواپیماهای نیروهای مسلح در جزیره کیش ۱۳۹۷/۰۹/۰۶


سردار حاجی زاده:
 ابتدای انقلاب در واردات تسلیحات نظامی تحریم بودیم امروز در صادرات آنها
۱۳۹۷/۰۹/۰۶
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: جنس تهدید امروز نظامی نیست و در حوزه عملیات روانی است و هدف دشمن این است که ملت را مغلوب خود کند.
سردار امیر علی حاجی زاده در مراسم کنگره ملی سرداران و 1400 شهید خط شکن شهرستان فلاورجان استان اصفهان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: پول‌های بادآورده سعودی‌ها، امارات و رژیم صهیونیستی در امنیت زدایی از کشور کاملا بی‌ثمر بوده بطوریکه در سال جاری 77 عملیات دشمنان تنها در مرزهای غرب و شمال غربی خنثی شد و امروز رزمندگان طوری عمل کرده‌اند که دشمن در راه رسیدن به اهدافش عقیم شده است.
وی با مقایسه جنگ تحمیلی و جنگ اقتصادی امروز، گفت: به دلیل اینکه ملت ایران امروز در موضع قدرت است، جنس تهدید امروز نظامی نیست و در حوزه عملیات روانی است و هدف دشمن این است که ملت را مغلوب خود کند و در همین ارتباط می‌بینیم که دشمن قرارگاه نبرد اقتصادی را ایجاد کرده و در راس آن وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار دارد و مجموعه‌ای از نهادهای آمریکایی و کشورهای هم‌پیمان به آمریکایی‌ها در این قرارگاه کمک می‌کنند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با‌اشاره به سابقه عملیات روانی آمریکا، گفت: آمریکایی‌ها از قدیم به همین شکل عمل می‌کردند، بطوریکه در جنگ ویتنام از برگه‌های اعلامیه عملیات روانی استفاده کردند و موفق بودند و امروز نیز با ابزارهای بسیار متنوع‌تر قصد انجام این جنس عملیات را دارند بطوریکه همین امروز روزنامه‌های آمریکا اقرار کردند که تلگرام باعث کاهش ارزش پول ایران شد. سردار حاجی زاده بیان داشت: ایثار و از خود گذشتگی باعث شد در جنگ پیروز شویم و بنده اعتقاد دارم می‌بایست همان شرایط امروز نیز برقرار شود.
وی تاکید کرد: جنگ امروز جنگ اقتصادی است و مهم‌ترین ابزار آن عملیات روانی است و دشمن با ابزارهای دروغ، شایعه و تهمت در این میدان فعالیت می‌کند. دشمنان امروز توان مقابله نظامی با ملت ایران را ندارد و تلاش دارد با عملیات روانی بخشی از توان ملت را علیه خود آنها استفاده کند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: دشمن در حوزه اقتصادی یک موج ضعیف ایجاد کرد اما در داخل کشور یک سونامی پدید آمد که این اتفاق ناگوار حاصل عوامل فریب خورده داخل و ستون پنجم دشمن بود که البته آگاهی مردم باعث ناکامی دشمن شد. سردار حاجی زاده با تاکید بر پیشرفت‌های حوزه نظامی کشور، گفت: ما در حوزه نظامی و تسلیحاتی که امروز ٣٨ سال است، تحریم‌های آن ادامه دارد موفق بوده ایم، بطوریکه سبدی از تسلیحات در بخش‌های زمینی، دریایی و هوایی را داریم. ما در دوران ابتدای انقلاب در واردات تسلیحات نظامی تحریم بودیم و امروز در حوزه صادرات آنها تحریم شده ایم.
وی با ذکر خاطره‌ای از شهید طهرانی مقدم، بیان داشت: این شهید بزرگوار و یارانشان برای انجام تحقیقات موشکی وام می‌گرفتند و تحقیقات را پیش می‌بردند و از درآمد شخصی این وام‌ها را تسویه می‌کردند و این را بدانید که در راه پیشرفت و خودکفایی این حوزه، برای کسی فرش قرمز پهن نشده بود. فرمانده نیروی هوافضای سپاه در خاتمه خاطرنشان کرد: سال گذشته درخصوص بارورسازی ابرها اعلام کردیم آمادگی کمک به سازمان‌های مربوطه را داریم، در همین ارتباط ماده اصلی این فناوری را یکی از دانشگاه‌های کشور اعلام کرد که توانایی تولید آن را دارد و حاصل آن تلاش، تولید آن ماده با کیفیت بالا و در سطح استانداردهای جهانی بود و امروز نیروهای زیادی بسیج شده‌اند که این معضل را با یاری خداوند مرتفع کنیم.
 برگزاری نمایش هوایی هواپیماهای نیروهای مسلح در جزیره کیش

هواپیماهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در نمایش هوایی نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و هوانوردی کیش بر فراز آسمان خلیج فارس نمایش هوایی برگزار کردند.
دو فروند میگ 29، سوخو 22 سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران از جمله پرنده‌هایی بودند که در این نمایش هوایی اقتدار کشورمان در عرصه صنایع هوا و فضا را به رخ کشیده و بر فراز آسمان کیش تمرین هوایی انجام دادند. این سوخو ساخت کشور روسیه است و پس از 25 سال که بدون استفاده رها شده بود به دست توانمند متخصصان هوافضای سپاه پاسداران انقلاب به‌روزرسانی شده و بر فراز آسمان خلیج فارس مانور خود را برگزار کرد.
فرود 13 نفر از چتربازان نیروی هوابرد دانشگاه امام حسین (ع) از ارتفاع 3500 متری نیز بخش جذاب دیگری از این نمایش هوایی بود.
همچنین در این نمایش هوایی هواپیمای اف 5 نیروی هوایی ارتش به پرواز آمد.  در ادامه 2 فروند جنگنده صاعقه ساخت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر فراز آسمان جزیره کیش پرواز کردند. همچنین 5 فروند هواپیمای فانتوم 4 نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و یک فروند هواپیمای هرکولس C130 در این مانور هوایی چتربازان را حمایت کردند.
در بخش خارجی نمایش هوایی، پرواز آکروباتیک تیم شوالیه روسیه با 4 فروند هواپیمای سوخو 27 به همراه یک فروند هواپیمای ترابری ایلوشن 76 و پرواز 6 فروند جت آکروباتیک L-39 به نام بالتیک بیز از کشور لیتوانی نمایش هوایی اجرا کردند.
نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و هوانوردی ایران از روز دوشنبه 5 آذر ماه جاری در جزیره کیش برگزار و تا 8 آذر ماه ادامه دارد. در این نمایش هوایی جمعی از مقامات کشوری و لشکری، نیروهای نظامی و انتظامی حضور داشتند.