رهبر انقلاب خطاب به برنامه‌سازان صداوسیما: هنرمندان و اهالی فکر و نظر در جنگ نرم حکم نیروهای مسلح در جنگ سخت را دارند ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانرهبر انقلاب خطاب به برنامه‌سازان صداوسیما: هنرمندان و اهالی فکر و نظر در جنگ نرم حکم نیروهای مسلح در جنگ سخت را دارند ۱۳۹۷/۰۹/۰۶

رهبر انقلاب خطاب به برنامه‌سازان صداوسیما:
هنرمندان و اهالی فکر و نظر در جنگ نرم
حکم نیروهای مسلح در جنگ سخت را دارند 
۱۳۹۷/۰۹/۰۶
در نشستی با عوامل ساخت مجموعه‌های نمایشی سیما، از یادداشت رهبر معظم انقلاب درخصوص فیلم و سریال‌های تلویزیونی رونمایی شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، از یادداشت رهبر معظم انقلاب درخصوص فیلم و سریال تلویزیونی رونمایی شد.
چندی قبل معاون سیمای رسانه ملی و مدیران شبکه‌های تلویزیونی به همراه جمعی از کارگردانان، تهیه‌کنندگان و نویسندگان مجموعه‌های نمایشی سیما با
رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) دیدار کردند.
در این دیدار، معاون سیما گزارشی از فعالیت‌های این معاونت و شبکه‌های مختلف آن در تولید مجموعه‌های نمایشی را تشریح کرد.
پس از این دیدار رهبر معظم انقلاب در قالب یادداشتی ضمن تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای مقابله با جنگ نرم دشمن، نکاتی را درخصوص اولویت‌های برنامه‌سازی در حوزه سیما تبیین کردند که امروز در نشستی با عوامل ساخت مجموعه‌های نمایشی سیما از این یادداشت رونمایی شد.
در این مراسم، دکتر علی عسکری رئیس ‌رسانه ملی، سیدمرتضی میرباقری معاون سیما، مدیران شبکه‌های مختلف تلویزیونی و جمعی از هنرمندان، تهیه‌کنندگان و نویسندگان مجموعه‌های تلویزیونی حضور داشتند.
متن یادداشت رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) به شرح زیر است:
بسمه تعالی
آنچه در نظر بود در دیدار دیشب با حضرات بازیگران و کارگردانان و تهیه‌کنندگان سیما گفته شود و به خاطر تمام شدن وقت گفته نشد:
- جنگ نرم همه‌جانبه‌ دشمن، امروز قابل انکار نیست.
- با این حال برخی آن را انکار می‌کنند و این خود نیز بخشی از جنگ نرم است.
- در این جنگ، هنرمندان و اهالی فکر و نظر، در حکم نیرو‌های مسلح در جنگ سخت‌اند.
- برخی بی‌تفاوت از برابر این حادثه ملی می‌گذرند برخی هم با دشمن همراهی و به او کمک می‌کنند. آنها مسئولیت‌ناپذیر و این‌ها دشمن شیفته‌اند. در مقایسه با نیرو‌های مسلح درجنگ سخت، می‌توان گناه این دو دسته را تشخیص داد.
- امروز در کشور بحمدالله کم نیستند کسانی که دارای موضع مسئولانه و تلاش شایسته‌اند. این باید روز به روز افزایش یابد.
- دفاع از عظمت ایران، از فرهنگ ایران، ازخانواده‌ ایرانی، ازحرکت باشکوه ملت ایران و... فقط با سخنرانی و نگارش نیست؛ هنرباید میدان‌دار باشد.
- جایگاه فیلم و سریال دراین میان بسیار برجسته است.
- در سریال‌ها به مسائل ملی بپردازید؛ از شهدای عزیز، از دفاع مقدس، از انقلاب، از سبک زندگی اسلامی، از انگیزه‌های ایمانی ملت و مظاهر آن، از ایستادگی‌شان در برابر ابرجنایتکاران و مفسدان عالم، از راهپیمایی اربعین و... بگوئید؛ عظمت و استقلال و شجاعت وظرفیت‌های علمی و عملی این ملت را با زبان هنر بیان کنید.
- پرداخت درست و هنرمندانه‌ این موضوعات بسی جذاب و پرمخاطب است، هم در داخل کشور و هم در دیگر کشور‌ها و ملت‌ها.
  سخنان شما دیشب نشان داد که شما هم عیناً همین دغدغه را دارید، موفق و مؤید باشید انشاءالله.