رایزنی‌ها برای آزادی ۷ گروگان ربوده شده در میرجاوه ادامه دارد / معافیت 13 ساله مالیاتی برای سرمایه‌گذاری در مناطق محروم ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانرایزنی‌ها برای آزادی ۷ گروگان ربوده شده در میرجاوه ادامه دارد / معافیت ۱۳ ساله مالیاتی برای سرمایه‌گذاری در مناطق محروم ۱۳۹۷/۰۹/۱۳

رایزنی‌ها برای آزادی ۷ گروگان ربوده شده در میرجاوه ادامه دارد
۱۳۹۷/۰۹/۱۳

Image result for ‫رایزنی‌ها برای آزادی ۷ گروگان ربوده شده در میرجاوه ادامه دارد‬‎
نماینده مردم میرجاوه در مجلس شورای اسلامی آخرین پیگیری‌ها جهت آزادی مرزبانان ربوده شده را تشریح کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی کرد، گفت: در پی پیگیری‌هایی که از سوی نیرو‌های امنیتی و سپاه پاسداران و همچنین نیرو‌های بومی و محلی انجام شد خوشبختانه پنج نفر از مرزبانان و بسیجیان بومی طرح حفاظت که در منطقه مرزی میرجاوه توسط گروهک تروریستی ربوده شده بودند به آغوش خانواده بازگشتند.
نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر رایزنی‌ها برای آزادی هفت گروگان دیگر به طور جدی ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: هفته اخیر سؤالاتی از وزیر امور خارجه در رابطه با گروگان‌های میرجاوه مطرح شد، اما به دلیل اینکه جواب‌های آقای ظریف منطقی، عملیاتی و اجرایی نبود قانع نشدم چرا که راهکار مناسبی از سوی وی در این رابطه ارائه نشد.
کرد ، ادامه داد: گروهک، معاندین نظام و‌اشرار مسلح تاکنون سه بار در نقاط مختلف به مرز میرجاوه حمله کرده و سبب شهادت و زخمی شدن پرسنل مرزبانی و نیرو‌های بسیج شده‌اند، اما آقای ظریف جهت کنترل اینگونه اقدامات هیچ تعامل و همکاری با نمایندگان مجلس نداشته و از ظرفیت‌های منطقه استفاده نکرده و علاوه‌بر آن در کمیسیون امنیت ملی گزارش مناسبی نداده است.
وی گفت: برای انجام وظیفه و تکلیفم به عنوان یک مطالبه به‌ حق در رابطه با حوزه انتخابیه‌ام و برای امنیت دیپلماسی پایدار در مرز مجبور به طرح سؤال از وزیر امور خارجه کشور شدم که سؤالاتم از وزیر امور خارجه به شرح زیر بوده است:
۱. آقای ظریف چرا تاکنون نتوانسته‌اید هیچ دیپلماسی سیاسی پایداری در مرز‌های جنوب شرقی بین ایران، پاکستان و افغانستان برقرار کنید؟
۲. علت عدم هماهنگی شما در تعامل و هم‌فکری با نمایندگان استان چیست؟
۳. چرا از ظرفیت‌های مناسب و به جای اقوام، نیرو‌های مسلح مستقر در مرز، علما و مرزنشینان در استان سیستان و بلوچستان استفاده نکرده‌اید؟
۴. چه راهبردی برای مرز‌های شرقی تاکنون با کشور‌های همسایه داشته‌اید؟
۵. چرا تاکنون اقدامات مناسب، عملیاتی و اجرایی برای آزادی مرزبانان انجام نداده‌اید؟
۶. چرا تاکنون با کمیسیون امنیت ملی جلسه راهبردی برگزار نکرده‌اید؟
وی تصریح کرد: در پی طرح این سؤالات در ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه بعد از ظهر روز ۱۱ آذر ۹۷ آقای ظریف در محل کمیسیون امنیت ملی مجلس حضور یافتند و به سؤالات بنده پاسخ دادند، اما در نهایت پاسخ‌های وی مرا قانع نکرد، زیرا اقدامی عملیاتی برای امنیت پایدار و آزادی گروگان‌های مرزبان انجام نداده بود و سؤال به صحن مجلس ارسال شد که در آینده نزدیک باید آقای ظریف در صحن مجلس حضور یابند و در حضور نمایندگان به سؤالات بنده پاسخ دهند.عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبرداد
معافیت 13 ساله مالیاتی برای سرمایه‌گذاری در مناطق محروم

Image result for ‫معافیت 13 ساله مالیاتی برای سرمایه‌گذاری در مناطق محروم‬‎
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از معافیت ۱۳ ساله مالیاتی برای سرمایه‌گذاری در مناطق محروم خبرداد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، محمدرضا منصوری ، گفت: مجلس برای سرمایه‌گذاری صاحبان صنایع در مناطق محروم معافیت‌های 13 ساله‌ مالیاتی در نظر گرفته که خود می‌تواند موجبات جذب سرمایه‌گذاران را فراهم آورد.
وی افزود: طبق این قانون از سرمایه‌گذارانی که قصد خرید زمین در شهرک‌های صنعتی مناطق محروم از جمله غرق آباد و نوبران را دارند، در ابتدا ۱۰ درصد کل مبلغ زمین اخذ می‌شود و ۹۰ درصد باقی مانده نرخ زمین پس از بهره‌برداری از واحد صنعتی دریافت خواهد شد.
وی با انتقاد از اجرایی نشدن این قانون اضافه کرد: نمایندگان قانون نحوه واگذاری زمین به سرمایه گذران را تصویب کرده‌اند و این قانون به دولت هم ابلاغ شده است.
در نشست مشترک شورای شهر غرق آباد با نماینده مردم در مجلس و مسئولان مربوطه پیگیری مشکل واگذاری اراضی تحت مالکیت بنیاد مستضعفان به شهرک‌های صنعتی، اعمال تخفیفات قانونی به سرمایه‌گذاران و پیگیری شبکه مخابراتی از مهم‌ترین مسایل مطرح شده در این جلسه بود.