رئیس سازمان بسیج مستضعفان: بسیج به دنبال خودکفایی کشور در پنج محصول راهبردی است ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانرئیس سازمان بسیج مستضعفان: بسیج به دنبال خودکفایی کشور در پنج محصول راهبردی است ۱۳۹۷/۰۹/۰۷

رئیس سازمان بسیج مستضعفان:
بسیج به دنبال خودکفایی کشور در پنج محصول راهبردی است
  ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
Image result for ‫رئیس سازمان بسیج مستضعفان‬‎
رئیس سازمان بسیج مستضعفان گفت: بسیج، برنامه چهارساله‌ای برای خودکفایی کشور در پنج محصول راهبردی کشاورزی شامل گندم، برنج، جو، دانه‌های روغنی و ذرت در دستور کار دارد.
به گزارش ایرنا، سردارغلامحسین غیب‌پرور دیروز در دیدار با آیت‌الله حسین نوری همدانی افزود: عقب‌افتادگی‌هایی در حوزه کشاورزی وجود دارد که به دلیل نیاز کشور، ظرفیت‌های بسیج برای خودکفایی در برخی اقلام راهبردی به میدان آمده است.
وی با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی به مردم نیاز امروز کشور است و با اشاره به استقبال گسترده جوانان از گروه‌های جهادی ادامه داد: شکل‌گیری گروه‌های جهادی در کشور به عنوان یک حرکت عظیم محرومیت‌زدایی، خدمات و دستاوردهای بسیار زیادی به همراه داشته است.
غیب‌پرور، توجه به مسائل و آسیب‌های اجتماعی را از جمله برنامه‌های بسیج دانست و اظهار داشت: مواد مخدر، طلاق و حاشیه‌نشینی سه آسیب مهم اجتماعی است که بسیج در این زمینه‌ها ورود پیدا کرده است.
وی اظهار داشت: ایجاد درمانگاه‌های مختلف و اعزام گروه‌های درمانی به کشور از دیگر اقدام‌های بسیج برای توسعه بهداشت و درمان در کشور است.
غیب‌پرور در ادامه فضای مجازی را یکی از عرصه‌های مهم و مورد نیاز برای ورود بسیج دانست و اظهار داشت: دشمن در عرصه فضای مجازی ورود بسیار محکمی داشته است و این باعث شده که ورود بسیج با رویکرد قوی و به دور از انفعال ضروری‌تر از همیشه باشد.
وی با تاکید بر ضرورت ورود بابرنامه در حوزه فضای مجازی تاکید کرد: فضای مجازی عرصه مهمی است نباید از آن غافل شد بلکه باید با برنامه‌ریزی صحیح این تهدید را به فرصت تبدیل کرد.
سردار غیب‌پرور در سفر یک‌روزه خود به قم علاوه بر زیارت حرم حضرت معصومه(س) با برخی از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت‌وگو کرد.