تعاونی گوسفند داران | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانتعاونی گوسفند داران

هکتارها هکتار از مراتع روستای اوز بی استفاده مانده است، مراتعی که میتوان از انها سود سرشاری را نصیب روستاییان و حتی کسانی که در اوز زندگی نمی کنند کرد، ایجاد تعاونی گوسفند داران یکی از راه های بسیار مناسب برای این امر است.
میتوان با استخدام یک چوپان امین و فقط استفاده از مراتع سمت #سله_بن برای کوتاه مدت شروع کرد، مثلا برای مدت  5 تا 6 ماه ، در این مدت با خرید بره و پروار بندی ان به سود بسیار خوبی دست یافت، اگر میانگین هر خانواده ای دو بره برای مصرف سالیانه خود تهیه کند، که از گوشت آن برای مصارف خانه خود استفاده کند، حدود 500 بره میشود، اگر به چوپان حدود یک میلیون حقوق بدهیم میشود هر بره ماهیانه دو هزار تومان هزینه دارد.
هرچقدر تعداد بره ها بیشتر شود، سر شکن شده و بهای آن پایین تر می آید، مثلا اگر 1000 بره داشته باشیم می شود بره ای ماهیانه 1000 تومان
القصه اینکه بره ها به طور معمول در 6 ماه حدودا دو برابر وزن پیدا خواهند کرد، و سرمایه گذاری بسیار مناسبی به نظر می رسد. می توان با همدلی این کار را شروع کرد، ایرادهای کار را از بزرگترها و کاربلد ها پرسید و راه کار درست برای آن ارائه کرد، خلاصه اینکه میتوان از این مراتع آبا و اجدادی به خوبی استفاده کرد و سود خوبی عاید همه همشهری های عزیز خواهد شد.
مانده است به یک یا علی من و شمالطفا برای پخته شدن این طرح اولیه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. می توانید نظرات خود را در همین وبلاگ http://ozrud.blogfa.com/  بنویسید یا به آدرس های ذیل بفرستید.


ایمیل: seyedahmad.aghili@gmail.com

آی دی تلگرام :  @s_ahmad_aghili