تشییع پیکر «فلسفی ثانی» در تهران/حجت‌الاسلام والمسلمین شجاعی زائر کربلا شد ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانتشییع پیکر «فلسفی ثانی» در تهران/حجت‌الاسلام والمسلمین شجاعی زائر کربلا شد ۱۳۹۷/۰۷/۲۳

تشییع پیکر «فلسفی ثانی» در تهران
حجت‌الاسلام والمسلمین شجاعی زائر کربلا شد
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
Image result for ‫تشییع پیکر «فلسفی ثانی» در تهران حجت‌الاسلام والمسلمین شجاعی زائر کربلا شد‬‎Image result for ‫تشییع پیکر «فلسفی ثانی» در تهران حجت‌الاسلام والمسلمین شجاعی زائر کربلا شد‬‎
مراسم تشییع پیکر حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالقاسم شجاعی، خطیب سرشناس تهران، رئیس‌جامعه مبلغین و از شاگردان آیت‌الله محمدتقی فلسفی، صبح روز گذشته با حضور صدها تن از وعاظ، مبلغین، مسئولان کشوری و مردم دوست‌دار اهل بیت(ع) از حسینیه فاطمیون تهران برگزار شد.
این مراسم با قرائت زیارت عاشورا، روضه‌خوانی و سینه‌زنی همراه بود و آیت‌الله میرسجادی از علمای مطرح تهران بر بدن مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین شجاعی نماز گزارد.
به گزارش فارس، پیکر این واعظ سرشناس و قدیمی تهران، مشهور به «فلسفی ثانی» آنگاه در حالی که در «عماری» مخصوص تشییع علمای بزرگ قرار‌داده شده بود، روی دست صدها نفر از علاقه‌مندان خاندان عصمت و طهارت به سمت میدان شهدای تهران تشییع شد.
پیکر این خطیب ارجمند و سرشناس، پس از تشریفات اداری به عراق منتقل شده و طبق وصیت او در قبرستان وادی کربلا به خاک سپرده خواهد شد.
یادآور می‌شود بدن این واعظ شهیر تهران، همراه با روضه‌خوانی و توسل به حضرت رقیه(سلام‌الله علیها) در حسینیه فاطمیون غسل داده شد. سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات، حاج منصور ارضی و حاج علی انسانی در این مراسم حاضر بودند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم شجاعی، جمعه شب در ۸۶ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.