آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی عضو مجلس خبرگان رهبری: نمایش اوج روحیه برادری ملت ایران و عراق در اربعین است ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانآیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی عضو مجلس خبرگان رهبری: نمایش اوج روحیه برادری ملت ایران و عراق در اربعین است ۱۳۹۷/۰۷/۱۶

آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی عضو مجلس خبرگان رهبری:
نمایش اوج روحیه برادری ملت ایران و عراق در اربعین است
  ۱۳۹۷/۰۷/۱۶

Image result for ‫آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی‬‎
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در موسم اربعین و شهادت سالار شهیدان حسین‌بن‌علی(ع) به اندازه‌ای روحیه اخوت، برادری، اتحاد و احساس قرابت بین دو ملت ایران و عراق اوج گرفت و گسترش پیدا کرد که زبانزد همگان شد.
آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: دو کشور همسایه و دوست ایران و عراق از کشورهای بزرگ و مهم اسلامی منطقه هستند که از دیرباز همواره دارای علایق و ارتباطات وسیع بوده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین عامل این ارتباط وجود مشاهد مشرفه و اعتاب مقدسه ائمه معصومین(ع) در عراق و مرقد مطهر حضرت‌ ‌رضا(ع)، فاطمه معصومه(س)، عبدالعظیم‌حسنی(ع) و شاهچراغ در ایران است.
نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این مشاهد سبب یک پیوند عمیق روحی و عاطفی بین این دو ملت است، گفت: می‌توانیم ادعا کنیم که به طور اصولی ایران و عراق در حکم یک کشور هستند و روابط صمیمانه، عاطفی، دینی و مذهبی دو ملت نزدیک به یکدیگر بوده و هست.
وی ادامه داد: همواره این ارتباطات به‌طور عمیق و گسترده برقرار بوده و از این نظر همواره بدخواهان و بداندیشان به ویژه در تأثیر تحریکات اجانب و بیگانگان درصدد ایجاد اختلاف بین این دو کشور دوست بودند.
آیت‌الله حسینی خراسانی یادآور شد: در ساخت و ساز خرابی‌های ناشی از جنگ آمریکا در عراق ملت و نظام اسلامی ایران بود که عراق را مورد حمایت قرار داد و به ویژه در مقاطعی در موسم اربعین و شهادت سالار شهیدان حسین بن علی(ع)  روحیه اخوت، برادری، اتحاد و احساس قرابت بین دو ملت به اندازه‌ای اوج گرفت و گسترش پیدا کرد که زبانزد همگان شد.
نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: با توجه به وجود چنین ظرفیت و فرصت بزرگ دینی و اسلامی است که حسودان، بدخواهان و دشمنان دو ملت ایران و عراق و دو کشور اسلامی ایران و عراق درصدد فتنه‌انگیزی برآمدند.
وی با بیان اینکه آنها درصدد برآمدند که با ترویج و دامن زدن به پاره‌ای از شایعات بین دو ملت ذهنیت منفی ایجاد کنند، گفت: دشمنان نمی‌توانند این ارتباطات تنگاتنگ دینی و اسلامی بین دو ملت را تحمل کنند بنابراین به توطئه و شیطنت پرداخته و فتنه‌انگیزی می‌کنند.
آیت‌الله حسینی خراسانی تصریح کرد: لازم است هوشمندانه فتنه‌ها و توطئه‌های صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و انگلیس‌ها و جریان‌های ضد ایران و عراق را زیر نظر داشته و رصد شود و به بهترین شکل ممکن با انسجام، اتحاد و برادری علایق عمیق و گسترده بین دو کشور و ملت را از شر شیاطین، فتنه‌گران و ابلیس‌ها حفظ کنند.