آیت‌الله سیداحمد خاتمی: اینکه می‌گویند برای مقابله با مشروب تقلبی آن را مثل گذشته آزاد کنیم با اصل اسلام در تعارض است ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانآیت‌الله سیداحمد خاتمی: اینکه می‌گویند برای مقابله با مشروب تقلبی آن را مثل گذشته آزاد کنیم با اصل اسلام در تعارض است ۱۳۹۷/۰۹/۰۷

آیت‌الله سیداحمد خاتمی:
 اینکه می‌گویند برای مقابله با مشروب تقلبی
آن را مثل گذشته آزاد کنیم با اصل اسلام در تعارض است
  ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
امام جمعه موقت تهران در یادداشتی نوشت: می‌گویند برای مقابله با مشروب تقلبی آن را مثل گذشته آزاد کنیم، این نظریه، آسیب به اسلامیت می‌زند و این سخن علاوه‌بر اینکه هیچ نظر خیری بر آن مترتب نیست، با اصل مسلمِ (حلال پیامبر تا قیامت حلال است و حرامش تا قیامت حرام است) در تعارض است.
آیت‌الله سید احمد خاتمی در یادداشتی، توضیحی درباره خطبه اخیرش در انتقاد از مقاله‌ای در روزنامه ایران- ارگان دولت - درخصوص «آزاد شدن فروش مشروب» ارائه داد.
امام جمعه موقت تهران در این یادداشت نوشت: اینجانب در خطبه نماز جمعه به نقد این نظریه مبنی بر اینکه (برای مقابله با مشروبات الکلی تقلبی باید مثل گذشته آنها را آزاد گذاشت و از راه‌های دیگر مقابله کرد)، پرداختم و اسمی از کسی نبردم.
وی افزود: بر اساس آموزه‌های دینی، «گفته» یعنی (ما قال) را نقد کرده‌ام و همچنان این نظریه را مورد نقد می‌دانم، هرکس که آن را گفته است.
آیت‌الله خاتمی در ادامه نوشت:این سخن علاوه‌بر اینکه هیچ نظر خیری بر آن مترتب نیست، با اصل مسلمِ (حلال محمد حلال الی یوم القیامه و حرامه حرام الی یوم القیامه. حلال پیامبر تا قیامت حلال است و حرامش تا قیامت حرام است) در تعارض است.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: در نگاه بنده این نظریه‌ها اگر نهادینه شود آسیب به اسلامیت می‌زند که مبنای نظام اسلامی است. بر این اساس این «نظریه» مورد نقد است، نه این و آن.
به گزارش تسنیم، وی در خاتمه نوشت: گرچه منتقدان محترم بعضا هتاکی کرده و سخنانی به ناروا گفته اند، من به این توضیح اکتفا می‌کنم و چیزی به آن نمی‌افزایم. از خداوند متعال توفیق سِداد در قول برای خود و منتقدان محترم خواستارم.