آیت‌الله جوادی ‌آملی: احتکارکنندگان در مسیر موش شدن حرکت می‌کنند ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ | پورتال تفریحی و سرگرمی بروزفانآیت‌الله جوادی ‌آملی: احتکارکنندگان در مسیر موش شدن حرکت می‌کنند ۱۳۹۷/۰۷/۲۳

آیت‌الله جوادی ‌آملی:
 احتکارکنندگان در مسیر موش شدن حرکت می‌کنند
۱۳۹۷/۰۷/۲۳
مفسر قرآن کریم با بیان این که دفاع مقدس از آنجا که همه کشورهای جهان علیه ما متحد شدند جنگ جهانی سوم بود، گفت: در این میان تنها دینِ مردم باعث حفظ کشور شد و مردم فرشته‌گونه دین و کشور را حفظ کردند.
به گزارش رسا، آیت‌الله جوادی ‌آملی در دیدار سرپرست سازمان اورژانس کشور به همراه جمعی از معاونین و مدیران این سازمان اظهار داشت: جریان پزشکی از آنجا که مربوط به انسان است در اوج قرار دارد و لذا تمام مشاغل وابسته به پزشکی مانند اورژانس نیز در اوج خواهند بود، اما اگر پزشکی را بیطاری بدانیم، طبیعتاً سطح کار اورژانس هم پایین خواهد آمد، در نتیجه باید ببینیم چه تعریفی برای انسان در ذهن داریم؛ اگر انسان را مرغ باغ ملکوت دانستیم و فهمیدیم که انسان موجودی ابدی است، آنگاه متوجه خواهیم شد که انسان حیوان نیست تا همه مشکلات و بیماری‌های او با آزمایشگاه موش حل شود.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم ادامه داد: اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید برخی بیماردل هستند، این مطلب را با آزمایشگاه موش که نمی‌توان ثابت کرد، درمان اینگونه از بیماری‌ها نیز از آزمایشگاه موش بر نمی‌آید، لذا ما باید بین انسان و حیوان فرق بگذاریم، اگر جایگاه انسان روشن شود تازه جایگاه اورژانس روشن خواهد شد.
وی تصریح کرد: دفاع مقدس از آنجا که همه کشورهای جهان علیه ما متحد شدند و ما را کوبیدند، جنگ جهانی سوم بود، در این میان تنها دینِ مردم باعث حفظ کشور شد، مردم فرشته‌گونه دین و کشور را حفظ کردند، تنها کسی که خود را انسان بداند و بداند بعد از مرگ نخواهد پوسید، می‌تواند اینچنین در مقابل دشمن بایستد.
این مرجع تقلید ابراز داشت: برخی از انسان‌ها البته در خلاف مسیر انسانیت خود حرکت می‌کنند، مثلا در شرایط امروز کشور برخی موش‌گونه زندگی می‌کنند، این شخص دو تُن طلا ذخیره می‌کند برای چه؟ مگر پرنده‌ای که چیزی ذخیره نمی‌کند و هزاران کیلومتر کوچ می‌کند، روزی او تامین نمی‌شود؟ خدا روزی همه موجودات را تامین می‌کند وقتی می‌توان مانند کبوتر و کبک آزادمنشانه زندگی کرد چرا موش‌گونه زندگی کنیم؟ وقتی فرمود در قیامت برخی به شکل حیوان محشور می‌شوند به همین دلیل است که این شخص در دنیا در مسیر موش شدن و حیوان شدن حرکت کرده است.